Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imati cilj u zivotu.
14-07-11, 20:12
Imati cilj u zivotu.
Nemam cilj u zivotu, i verujem da je to jedan od razloga zasto mi neke stvari ne idu u zivotu, sve bih hteo a na kraju ne uradim nista. Ne mogu da se fokusiram, da odredim kakav takav pravac i cilj u zivotu, i da tezim ka njemu.
Imati cilj u zivotu je mozda i najbitnija stvar, ja ga nemam, i prosto ne znam kako da ga pronadjem,makar on bio i pogresan, ali da imam cemu da se fokusiram i usmerim svoju energiju ka tome.

Totalno sam bespomocan u vezi ovoga, pa bi mi svaka vasa pomoc dobro dosla.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
14-07-11, 23:18 (This post was last modified: 14-07-11 23:19 by Intensity.)
RE: Imati cilj u zivotu.
Sta brate volis da radis u cemu uzivas najvise sta te najvise motivise od cega ti krv leti kroz vene sta te dize kad si sjeban zbog cega si ziv koja je tvoja svrha u cemu pronalazis sebe .
Zasto uzivas u devojkama kakvu devojku zelis ,da li zelis ceo zivot da budes sisa i radis za nekoga ili da imas svoj biznis i budes your own boss

Da li zelis da budes dosadni 40godisnjak koji sedi gajbi sa pivskom stomacinom i gleda tv sa flasom pica u ruci ili uspesan lik koji obozava sebe i ljude oko sebe i koji vodi uspesan zivot vodjen svrhom i vodjen ciljem ?

Odgovori na ova pitanja ,saznaj zasto zelis da nadjes cilj to ce ti dati motiv da saznas koji je to cilj . Verovatno imas jedan cilj oko koga se vrti tvoj zivot jedan jedini duboko usadjen u tebe ,pronadji ga znas u dubini sta je to , i od njega zavise tvoji ostali ciljevi koje kreiras odlukama i zeljama koje donosis svakodnevno .

Moj cilj je uzivanje u sebi u zivotu i davanje maximuma uvek ,stalno rad na sebi ,adrenalin ?

Nemoj da ti glavni cilj bude riba ,kola ili nesto trece a materijalno ,neka bude nesto iznutra nesto u vezi tvoje posebnosti tvoje ljubavi prema sebi nesto sto te uvek motivise. Ribe kola sranja sve spolja su produzetak tebe tvog uzivanja davanja drugima, stvari koje ce te pribiliziti tvojoj svrsi tvom glavnom cilju .
DISCOVER YOURSELF FIND OUT WHO YOU ARE EXACTLY

[Image: referral-0466733001333145296.gif]
15-07-11, 07:31
ima istine u ovome sto ti prica intensity.
Prvo sto treba je da razmislis kakav bi zivot voleo da imas bez obzira na sadasnje stanje ali da je opet izvodljivo.npr. ti ne mozes biti kosmonaut ali mozes da budes miloner recimo i da za 200 mil.$ letis u letelici na 30km od zemlje i pijes koka kolu Big Grin a do milionera cesto je tezak put.
Nije neostvariv ali moras da nadjes resenje.Svaki pocetak je tezak ali od necega moras krenuti.
Uspesni ljudi kazu da su imali "nos" za odredjene stvari u zivotu gde su morali da reskiraju sto ih je jos vise priblizilo svom cilju. Znaci da moras da prepoznas pravu priliku u zivotu i da skupis muda i krenes ka njoj. Neki ljudi kada su poceli necim da se bave nisu mogli ni sanjati da ce od toga da se obogate ili da ce to da ih privuce ka onome od cega su postali milioneri.
Prvo kreni da analiziras sebe i vidi u cemu si zaista dobar i sta volis da radis i to potenciraj. i trudi se svim sredstvima da budes sto uspesniji,npr. ako si dobar kulinar,obogati svoje znanje sto vise kulinarstvom. Zamisli sebe kako drzis svoj restoran i spremas jela svojim gostima, Zvuci zanimljivo... pa zasto nebi pokusao. probaj sa malim lokalom i vodi posao sa puno ljubavi,entuzijazma i pozitivne energije,neka tvoje musterije to osete,budi u kontaktu sa njima i gledaj da im ispunis ocekivanja. Neminovno je ako tako radis da ces napredovati,kasnije ces uzeti veci lokal, pa 2 lokala,sve bolje i bolje. u jednom momentu npr. mozes primetiti recimo,da bi tvoji gosti zeleli da prenoce posle ugodne vecere i uvidis da bi to bilo idealno za tvoj dalji uspeh ali moras sve da reskiras da bi to postigao. pa napravis sobe za prenociste. pa kasnije ukapiras da je bolje imati hotel sa raznovrstim smestajem,koji ce sve to imati i tako mozes u nedogled da ne nabrajam sada... do svojih miliona i tvog putovanja na ivici zemljine orbite.
Ovo je jedan od primera toka desavanja. Moras od neke tacke krenuti,i biti u stanju prepoznas pravu stvar i da reskiras nesto zarad svog instikta. Sve ce doci na svoje ako pratis ovo gore sto sam napisao.
I jos jedna stvar,kako bude prolazilo vreme upoznaces mnoge ljude na razlicitim pozicijama,iz razlicitih slojeva drustva,sa drugacijim idejama,uspesne i manje uspesne,budi prijateljski raspolozen prema svima nikad ne znas kada ce ti ko zatrebati i "snimaj situaciju" sta rade,tu mozes prepoznati nacin za uspeh. pozz i nadam se da sam pomogao bar malo... Smile

"Učitelj ti služi samo da ti pokaže kako možeš i bez njega."
15-07-11, 08:42
(14-07-11 20:12)Vojnik Wrote:  Nemam cilj u zivotu, i verujem da je to jedan od razloga zasto mi neke stvari ne idu u zivotu, sve bih hteo a na kraju ne uradim nista. Ne mogu da se fokusiram, da odredim kakav takav pravac i cilj u zivotu, i da tezim ka njemu.
Imati cilj u zivotu je mozda i najbitnija stvar, ja ga nemam, i prosto ne znam kako da ga pronadjem,makar on bio i pogresan, ali da imam cemu da se fokusiram i usmerim svoju energiju ka tome.

Totalno sam bespomocan u vezi ovoga, pa bi mi svaka vasa pomoc dobro dosla.

majstore, o ovome sam bas i ja razmisljao zadnjih 2 dana i pokusavam naci neki nacin kako da se naucim fokusirati.. recimo meni su ciljevi u zivotu da osnujem svoju firmu vezanu za IT sektor do svoje 25 god recimo.. e sad, takodjer zelim da u narednih godinu dana naucim programirati u PHP-u i MySQL-u, nauciti barem jedan jezik, poboljsat sebe barem za duplo nego sad, trenirat neki borilački sport, plivanje, kondicijske treninge i sve to zelim sad, nema kretanja jedno cu sad, pa za 3 mjeseca cu nesto drugo kad ovo prvo savladam i onda dosta cesto zavrsim na nicemu, krenem vecinu toga i odustanem jer neide tako..
ako nadjem rješenje nekakvo vezano za fokus, napisem ovdje pa mozda i tebi pomognem.. sad recimo radim do 4, poslije toga idem na more pa poslije na trening ili negdje drugdje i onda tek uvidim da nemam vremena za nista..

ako netko ima kakav savjet vezano za fokus, dobro bi dosao jer ovo nevodi nicemu Smile
15-07-11, 17:26
Ja vec sad imam 25, tu je mala zackoljica, nemam puno vremena da se trgnem i uradim nesto od svog zivota ako ne planiram da budem u prosecnosti i anonimnosti i ceo zivot isfrustriran i nezadovoljan. Nije da se ne trudim, u zadnjih godinu dana sam stvarno dosta napredovao ( ples, teretana, sredio zube ( genetika losa ) dosta bolje izgledam, ali mi se cini kako je to sve fasada, dok mi je sustina i dalje trula.
Sedim u malom gradu, neam posao, zickam lovu od mojih za svaku sitnicu, grad me ubija itd itd. I iako ja sto sve znam, ja opet nista ne menjam, i ispada kako je meni u stvari dobro, jer da mi je toliko lose ja bih nesto preduzeo drasticnije.
Ja svoje ciljeve ne vezujem za 'male stvari' tipa zene, lova , auti itd, vec za mnogo vise vrednosti, a gde bi neka materijalna zadovoljstva dolazila sama po sebi.
Razmisljao sam da probam da apliciram za vizu za Australiju ( imam rodbine tamo dosta) ali nisam , ovde trazim posao ali ga nema, ne mogu da se nateram , da se pokrenem da uradim nesto krupnije i bitnije za sebe, cim nemam podrsku ja se ne usudjujem sam da probam nesto. A nije da necu, i svestan sam u kakvim sam govnima, i da sto duze ovako stanje traje ja cu samo jos vise da propadam.
Ja imam zelje i volje da se promenim, ako treba i iz korena, ako mi je 25 godina manje vise otislo u vetar, ne bih da narednih 25 god zivim tako, ali je problem sto ja ne mogu da nadjem resenje...
15-07-11, 18:07
Ja sam se mesecima osecao bedno jer nemam neku stvar koja je centralna u mom zivotu. Nesto cemu se sav posvetis i spreman si da se zrtvujes za to. Imas najdublji nagon da je radis. Mnogo ti je gotivno kad vidis ljude koji to imaju.

Probas razne stvari, sport, teretana, plivanje, sviras instrument, ples, ucis jezike, proucavas nauku, jednu, drugu. Pokusavas da ih radis kao da imas nagon, ali odustanes jer to nije to. A ustvari sve te stvari moraju da se rade zbog sebe, ali moraju umereno, da ne izgoris u zelji, posto to nije tvoj najdublji zivotni poziv, nego rad na sebi u kojem moras da uzivas. Ako radis previse, odustaces. A umereno, imaces stalno odusevljenje i radovaces se tome. Ako ti to treba da bi se lozio na nesto, ogranici sebi, nemoj da radis vise od 2-3 puta nedeljno, ali nece ti dosaditi, vremenom ces postati dobar u tome. Ne moras da budes najbolji, to nije tvoj zivot, to je jedna od milion stvari u kojima si dobar. Ja sam trenirao 12 puta nedeljno, i onda se prezasitis. Probao sam da vidim da li je to nesto cemu bih mogao da posvetim zivot, nije jbg. A kad idem 3-4 puta, sav se nalozim. A 12 je bilo vestacki, poterecuje mozak i telo, u jednom trenutku stanes da dajes sve od sebe, a ovako sa 3-4 puta uvek dam sve od sebe.

Neke ti se svidjaju, radis duze vreme, neke ti su se manje svidele pa prestanes, ostalo ti je da si osnovno upucen u njih. Od tri glavne oblasti posao, veze i zdravlje, posao je preduslov za opstanak. Meni je to faks, iako mi entuzijazam varira, to je ono sto moram da uradim. Ti ako ne ucis, moras da radis. Na zapadu nije normalno da zivis sa roditeljima, kod nas nema uslova da se rano sam otisnes, ali bar mora da se doprinese i sam da se stars za sebe. Inace gubis vreme, ako ne radis ovde, radi u inostranstvu. Cekanjem se nista ne resava, resava se neprestanim idenjem napred, iskustvo se gomila i javljaju se stvari same. To je glavna stvar, neke stvari ne mozes sam smisliti, moraju da ti se jave same, ali ako ne ides napred nema nista od toga.

Bilo sta sto radis za sebe i na sebi, ne resava nista ako prvobitno nisi u redu sam sa sobom. Zabog toga ces i odustati. Moras imati svest da si savrsen u sadasnjosti. Znam ljude koji su se na zapadu obogatili, a znam nazalost i ko je radio tamo 40 godina pa nista specijalno nije uradio. Jbg, radis i trudis se stalno, ne moras ko ludak napred ako ti nije takav temperament ali vazno je da si danas otisao dalje nego juce. I tako mozda jednom otkrijes svoju svrhu i dodje sve na svoje mesto. A mozda i ne dodje, ali ti si se postarao da uzivas u putovanju.

Malo sam se prosrao al ajd sad Wink
15-07-11, 18:26
Brate moras sebe da guras iz komfort zone,jedini kome je najvise stalo i koji treba sve da uradi za tebe si TI. Ti sam sebi treba da budes podrska.

To sto ti se cini da ti je tako dobro to ti podsvest prica jer ona je navikla da ti nemas cilj u zivotu ali ti svest prica da treba nesto da se menja ali ne moze da dodje do podsvesti jer se nisi potpuno resio (fale ti muda).
Skupi muda uzmi pasos i pali preko to ti je moj savet. Sta bi ja dao da imam nekog preko da moze da me pogura. Posao koji ja ovde radim gore se 4 ili vise puta skuplje naplacuje. Od necega moras da krenes da pravis kapital pa makar to bilo i ostrenje cackalica. Smile
Poznajem jednog coveka koji je pre 40god krenuo u svet da trazi "srecu",bio je beda ziva tada,delio je tu nesrecu sa jos 3 brata,roditeljima,babom i dedom. Sada je multimilioner,obisao je ceo svet radeci,kaze da je u zivotu radio sve i svasta pa cak i hranio krokodile u australiji a za 1. posao ne zeli da prica... Smile Isve tako dok nije otisao u ameriku napravio neki kapital,upoznao zenu koja mu je pomogla u poslovanju,otvorio auto otpad koji nije isao najbolje,nije imao resenja vec ga je zapalio pa od osiguranja uzeo debele pare sa kojim je reparirao otpad i otvorio jos jedan i onda mu je taj drugi napravio veliki profit. Znaci,bitno je da znas okvirno kakav bi zivotni stil voleo da imas,i da krenes nekako ka njemu,a sve sto ti se desi u zivotu gledaj da iskoristis samo najbolje i da se sve vise priblizavas cilju. Da naucis ono da prepoznas sto sam ti pisao u predhodnom postu. Kao sto je ovaj zapalio otpad.reskirao je sve i opet taj otpad mu posle reparacije nije isao najbolje ali je zato onaj drugi. Smile Sve najbolje...

"Učitelj ti služi samo da ti pokaže kako možeš i bez njega."
15-07-11, 23:13
hahhaha Vojnik brate opusti se al ozbiljno .
Sada si u glavi opterecen svojim problemima i mislis da je sve nemoguce .
Zipa ovo ja pre 6 meseci panicni napadi ,ne izlazim iz gajbe ,bojim se da odem do prodavnice po hleb jer nesto lose moze da se desi,previse razmisljanja i brige o svemu ,krivim se svaki dan isped kompa po nekoliko dana nisam ni izlazio iz gajbe uopste kada je raspust ,jedini socijalni zivot mi je bio odlazak na fax i bleja sa ortacima na koji sam izlazio na silu a nije mi se u stvari islo .
Nisam imao svrhu poentu nista ,propadao sam po ceo dan osecao sam se ko govno ,bez energije ,hteo sam promenu ali nisam nista RADIO povodom toga samo sam je hteo kenjao kukako zalio se krivio druge i jeo govna .

I ti si sada u sjebanoj realnost sto ti realno ne treba zivis u proslosti u neuspesima koji su se gradili godinama i talozili u tebi i na osnovu toga kreiras misli o svojoj buducnosti . Sto ne pogledas sebe u ogledalo i izvalis da imas noge do poda i to obe ,2 oka na gornjem delu tvoje glave ispod cela ,imas gajbu ,krov nad glavom ,kurac koji moze da jebe .
Koncetrises se na sranja u svom zivotu ,koja sada tako deluju ,a sto se ne koncetrises na svoje ciljeve i na to sto zelis ,koga boli kurac sto si kuci po ceo dan ,koga boli kurac sto TRENUTNO uzimas lovu od roditelja ,zajebi ta sranja ne misli na njih ,nego uzmi i idi izduvaj se na par sati idi odradi neki trening potrosi se izmori se oseti bol i onda dodji kuci i pisi sta zelis posveti tome sat vremena ,2 sata ,7 nebitno kolko god treba i nemoj da stajes dok ne OSETIS da si napravio verodostojan plan da sada jasnije znas sta zelis .

Znam da je sjebano i ja sam bio tu na dnu ,ako je to uopste dno ,ja sam prihvatio svoja sranja ali ne tako sto sam reako to ili mislio o tome ili svirao kurcu nego ustao i krenuo da radim nesto .URADI TO I TI !!!
PRESTANI DA KENJAS ,DA SE ZALIS , DA KUKAS ,NEMOJ DA BEZIS ,OSETI BOL SAZNAJ ODAKLE DOLAZI OSETI STRAH PUSTI GA DA TE HRANI NE ODUSTAJ DRZI SE ,PRONADJI SEBE U SVEMU TOME IZGRADI SE IZ SRANJA,USTANI KO MUSKO I RESI PROBLEME AGRESIVNO KO MUSKO !

To neimanje snage i motivacije nije nista do FEAR UNDERCOVER strah koji se ugnezdio od tebe i koji se manifestuje u obliku nemotivisanosti,manjka energije i motivacije jer ti znas da bi sa tom motivacijom i voljom iskidao ali da bi bilo bolno i zato se povlacis i taj strah postaje ravnodusnost i tako celi zivot kukas nad svojom sudbinom i kada se probudis sa 40 godina i vidis da imas stomak do poda i da si mrcina onda izvalis i kajes se sto nisi probao nesto da uradis dok si bio mlad dok si mogao imao sanse ali ne i MUDA !

ZAto sine ziv si i zdrav si ,u najvecim govnima nadji svoju metlu i pocisti ih ,izgradi se iz njih ,OSETI kako ce ti biti sa 30,25,40 godina ako nista ne preduzmes .OSETI taj teret i taj bol na svojim ledjima i zapitaj se kako da ga skines sa ledja da bi mogao da poletis gore ,kako mozes da ga iskoristis kao gorivo za napredak .

I jos nesto ja sam mislio da sam najnemotivisanija osoba na celom svetu ali kada sam pogurao limite ,kada sam prestao da bezis i rekao sta bude bice i otisao vodjen svojim strahom tada sam dobio tu divljacku motivacju tu nezdravu energiju kojom hranis sve oko sebe i koja te gura kada jednostavno znas da te nista ne mzoe zaustaviti ,osetio si to nekada bar kao klinac sto posto ,to se zove ZIVOT U MOMENTU i kada ga jednom osetim postaces addicted jer tek tada znas u srzi ko si u stvari !

Pocni da treniras neki sport ,ples ,da blejis sa ljudima koji rade nesto sto bi i ti voleo ili koji samo rade ,sa ljudima koji su se izgradili iz svojih govana ,ljudima koji su iskusili bol .NEMOJ DA ODUSTAJES kada krenes bice extremno tesko,usraces se u gace nebitno zeleces da odustanes govorices kako nema poente ali KORACAJ DALJE pusti misli nek rade sta oce ti nisi tvoje misli i tvoja negativnost . Uclani se negde i volontiraj pomozi drugima,DAJ NESTO DRUGIMA oseti kakav je to osecaj .POKUSAJ DAJ SVE OD SEBE ,KADA TI POSTANE NAGORE ALI BAS BAS NAJGORE KADA BUDES OCAJAN RUSTRIRAN SJEBAN KADA BUDES MISLIO DA JE GOTOVO DA JE KRAJ DA SE CEO SVET RASPADA OKO TEBE TADA ZNAJ DA SI NA MILIMETAR BLIZU OD BREAKTROUGHA DA TE DELI SMAO JEDAN KORAK DA SE IZGRADIS DA DODJES NA NOVI LEVEL DA VIDIS STVARI DRUGACIJE I TADA GURAJ NAJJACE ,PLACI KRVARI ZNOJI SE ALI NE STAJ .OSETI ZELJU KAKO SE TADA GRADI IZ STRAHA OCAJA FRUSTRACIJE I KAKO POSTAJE SVE JACA I JACA TAKO STO TI SVE BRZE I BRZE USTAJES ZELIS DA POKIDAS DA NAUCIS IZ TOGA .

Uzivaj srecno i drzi se ,ovaj post nije namenjen da te sjebe nego da te razdrma ,mani se negativnosti i slusaj ljude oko sebe koji zele da ti pomognu probaj to sto govore vidi da li radi pa ga onda usvoji .

[Image: referral-0466733001333145296.gif]
16-07-11, 00:17
Heh vojnik, zvucis pateticno (bez uvrede). nemam cilj nemam ovo nemam ono, zasto?

zapitaj se?
-dal mislis da si ti sebe sad doveo u to stanje uma (negativno recimo) jer se previse opterecujes?mozda zapravo ne mozes da fokusiras sebe na ciljevima jer okupiras veliki deo tvoje svesti time ''sto nemas cilj'' .. sto ne pustis sve to, nemoj da padas u ocaj idi prosetaj iako te mrzi ne smes da dozvolis sebi da se izolujes jer ne valja to, pozovi nekog druga/drgarciu/devojku da dodje do tebe, da prosetate gradom , centrom samo nemoj da se izolujes.. zasto ti ovo govorim..

da krecem od primitivnog coveka, bio je u lov hvatao se u kostac sa ogromnim zivotinjama da bi prehranio porodicu, nije se osecao sigurno jer je znao da mu zivot van pecine ugrozen, moze da ga zgrabi pojede nesto, ali pored svega toga isao je sa ciljem van nje, ili cu umreti napolju boreci se da prezivim i prehranim porodicu ili cu da istrulim sam u pecini..sigurnost, zastita, toplota, sve sto mu treba ali da bi sve to odrzao i imao,taj adrenalin morao je da izadje iz nje da bi se borio za nesto...Danas zivimo u takvom svetu da sve dobijamo zdravo za gotovo, ako si gladan neces ici u dzungli da ubijes zivotinju da bi je jeo, nego bi skoknuo do mesare , fast fuda i nabavio bi sebi namirnice... sta hocu reci, genetski nam nasledno to da se osecamo sigurno tako izolovani da nam niko ne moze nista.
Sveusvemu ja ne sumnjam da je tebi ugrozen zivot vani, ali od te silne izolacije stvorio si konfort zonu gde se osecas sigurno, gde nema kontakta sa drugima , gde niko ne moze da ti naudi... Zapravo tome sluzi i dom.. Ali da bi ziveo moras da izadjes da se kreces da ostvaris neke ciljeve zadate, verujem da si student, zar ti nije cilj da jednog dana stanes na noge i da budes nezavistan od svih? da mozes da priustis sebi letovanja, da uzivas da putujes, ili da (izbacimo cilj faks) radis na gradjevini da cekas tu sezonu poslova , za koje ces da radis 15 sati za neki minimalac, da jedva mozes da skrpis kraj sa krajem da izdrzis zenu i decu? sta ces tad?

zato bori se ujedaj grizi, osnovna pravila zivota, nemoj da kukas da nemas ciljeve, ima ih svako.ja sam ti naveo sad fakultet.ali pored tih mora da znas ti nesto sto bi zeleo. sto ne bi uradio za sebe nesto? ako si bas u tom kriznom periodu casti sebe odvoji se malo od sveta, sedni u auto i idi negde, idi de neces imati kontakt sa ljudima, sedi tamo izbleji 2-3 dana i posle se vrati u civilizaciju, i bices kao nov...samo nemoj da zaglavis sam u stanu jer to ne valja..

posle se kreci sa drustvom, nadji sebi nekog ortaka , drugaricu koja ti odgovara, siri svoj socijalni krug, uziaj u svakom datom momentu...

nadam se da ce ti ova slika otvoriti oci...

http://www.demotivacija.rs/zapamti-1907.html
16-07-11, 00:46
Pre svega zelim da se zahvalim svima koju su odgvorili, dosta toga pametnog je receno, znam da moram i grizem za sebe i svoj zivot, znam, ali...
Pre godinu dana recimo, ja sam bio pa tipican AFC ( da koristim pua recnik) ne samo po pitanju riba, jebao par riba svega, ono i corava koka zrno ubode. Drustveni zivot je bio slab, ali ne zato sto ja nisam zeleo da se druzim sa drugima, nego jednostavno mi ne trebaju foliranti i slicni u zivotu, a takva je vecina. Bio sam dosta nezreo za svoje godine, skolu nisam ozbiljno shvatao, upisao privatan faks, koji sam zavrsio i sad od njega nemam nista.
Elem, prosle god u ovo doba otkrijem ja ovaj sajt, i krenem da citam i citam, da se edukujem, da primenjujem. Pocnem da cenim sebe, shvatim da i takav kakav sma bio vredim , da vredim dosta. Krenem na ples, teretanu, pocnem vise da se motam po gradu, krenem da gradim muski stav, ne dam na sebe, zene nisu nista bolje od mene, ja vredim ja ovo ja ono.
I davalo je rezultate, ples mi je dao samopouzdanja, u teretani sam se sredio sasvim lepo, imam dobre misice, trbusnjaci su tu, poceo sam da vise verujem u sebe.
I bas zato, kada sam shvatio neke stvair mene svaki proaz boli jos vise, ulazem u sebe, trudim se da organizujem sebi zivot, ali nista, ili nedovoljno. MOgao sam kao vecina moje generacija da se propijem i da kukam na drzavu kako je sve otislo u kurac, ali nisam, krenuo sam na ples, zivim zdravo, trudim se da isplivam iz svega. Taman kad pomislim da mi ide dobro, mene nesto sibne i vrati dva koraka u nazad. Ja imam 25 godina, a nemam posao, nisam se nigde ostvario, stvarno se trudim da sebi osmislim lep i dobar zivot, ali mi cesto ne ide, ne znam koliko mozete da svhatite, ali to ubija u pojam. Nemam ja 15, 16 ili cak i 18, nego 25. To su ozbiljni ljudi, sa karijeriama, Ja to nisam. A zelim da budem uspesan, zelim da ja budem zadovoljan svojim zivotom.
Mozda ovo sve jeste patetika, ali ovo mi je zadnja stanica pre no sto odem kod psihologa i lepo popricam o svemu.
Mozda ne dajem 100 % sebe u sve ovo, ali verujem da vecina mnogo manje radi na sebi pa opet bolje prodje u zivotu...

Glupo i pateticno zvuci, znam, ali sta da se radi...

Hvala jos jednom, koliko sutra cu da probam da upotrebim vase savete.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)